ZŁOŚĆ

ZŁOŚĆ

Złość to emocja, która pomaga nam się bronić. Kiedy ją odczuwamy wiemy, że ktoś właśnie przekroczył nasze granice. Mówimy: nie chcę byś tak robił, to mi się nie podoba, przestań, stop. 

Wielu z nas ma problem z regulowaniem złości. Jednym z objawów są trudności w jej kontrolowaniu. Przejawia się to gwałtownymi wybuchami złości, drażliwością, nieadekwatnym, nadmiarowym reagowaniem w sytuacjach konfliktowych. W konsekwencji może to prowadzić do niszczenia ważnych dla nas relacji. Z drugiej strony brak odczuwania złości, może stać się przyczyną problemów w codziennym życiu. Kiedy nie komunikujemy ludziom swojej złości, mamy tendencję do częstego przytakiwania, zgadzania się na zachowania, które nie są dla nas korzystne, a niekiedy nadużywające.

Jeżeli czujesz, że masz problem z wyrażaniem złości, psychoterapia może Ci w tym pomóc.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych