SMUTEK

SMUTEK

Smutek uświadamia, że zabrakło kogoś lub czegoś dla nas ważnego. Pozwala opłakać i pogodzić się ze stratami. Przypomina, że istnieją w naszym życiu rzeczy, które musimy utracić.

Jeśli czujesz, że smutek odbiera ci energię do życia, zdolność do radowania się, chęć do przebywania z innymi ludźmi lub sprawia, że masz pesymistyczne myśli i niską samoocenę, może to być oznaką depresji.

Depresja jest chorobą. Psychoterapia jest skuteczną metodą pozwalającą na odzyskanie psychicznej równowagi i dobrostanu.

W innych sytuacjach odczuwanie smutku pozwala nam pogodzić się z utratą bliskich, stratą marzeń czy życiowych planów. Przeżycie żałoby umożliwia powrót do równowagi. Jeśli jej nie przeżyjemy i nie pogodzimy się ze stratą, zamiera nasze życie.

W procesie terapeutycznym terapeuta wspiera pacjenta i pozwala przejść ten trudny okres.

Nieniejszy mail jest pułapką na osoby rozsyłające niechciane wiadomości. Prosimy o nie wysyłanie na niego żadnych wiadomości gdyż Państwa adres może zostać pernamentnie zablokowany. alexander@secretcats.pl. Jeśli jesteś właścicielem niniejszej strony możesz usunąć tę notkę jednak pamiętaj, że ta pułapka ogranicza niechciane maile wpadające na Twoje skrzynki pocztowe.

Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID-19

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych